Oglas

Tahirović poslao jasnu poruku pred Kanadu: "Spremni smo, navijači su naš 12. igrač"

author
Esmir Kunić
11. jun. 2026. 17:21
Benjamin Tahirović
N1
promo

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odradila je još jedan trening u Torontu uoči premijernog nastupa na Svjetskom prvenstvu protiv Kanade, a medijima se tom prilikom obratio veznjak Zmajeva Benjamin Tahirović.

Oglas

Reprezentativac Bosne i Hercegovine istakao je da ekipa u posljednjim danima priprema izgleda znatno bolje nego u prijateljskom susretu protiv Paname te da s optimizmom dočekuje duel sa domaćinom Mundijala.

"Posljednjih dana izgledamo veoma dobro"

Tahirović vjeruje da će se napredak ekipe jasno vidjeti već u prvoj utakmici grupne faze.

"Radimo svaki dan onako kako ćemo sutra na utakmici. Zadnja dva ili tri dana to baš dobro izgleda i izgledamo spremni. Nogomet kao nogomet, ne možeš predvidjeti svaku situaciju. Panama je igrala drugačiju formaciju, imali su pet nazad, a Kanada četiri, tako da će biti drugačija utakmica", rekao je Tahirović.

Motivacija neće nedostajati

Veznjak Brøndbyja smatra da dodatna motivacija pred ovakve utakmice dolazi sama od sebe, posebno neposredno pred izlazak na teren.

"Bilo je motivacije, ali mislim da će to biti više sutra u svlačionici prije nego što se izađe na teren. Valjda će neko to preuzeti, ako ne šef, onda neki igrač", poručio je reprezentativac BiH.

Benjamin ili Bendžamin?

Jedan od zanimljivijih detalja tokom razgovora odnosio se na video u kojem su reprezentativci pokazivali kako se pravilno izgovaraju njihova imena i prezimena.

Tahirović je pojasnio zašto je svoje ime predstavio kao "Bendžamin".

"Mislim da bi Bosanac trebao znati kako se moje ime izgovara. Pošto je moje ime dosta međunarodno pa mi je žena rekla koja je radila to da izgovorim na engleskom", objasnio je kroz osmijeh.

Poruka navijačima pred početak Mundijala

Za kraj razgovora Tahirović je posebno zahvalio navijačima Bosne i Hercegovine, koji su i tokom priprema pružili veliku podršku reprezentaciji.

"Iskreno, teško je, ali je bolje nego što je bilo u St. Louisu. Svaka čast navijačima, hvala vam. Vi ste naš najvažniji, 12. igrač i vidimo se sutra", zaključio je veznjak Zmajeva.

Bosna i Hercegovina će utakmicom protiv Kanade otvoriti svoj nastup na Svjetskom prvenstvu, a očekuje se da veliki broj bh. navijača ispuni tribine stadiona u Torontu i pruži podršku izabranicima Sergeja Barbareza.

BONUS VIDEO:

╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama